Investīcijas lauksaimniecības zemes

● 01. 06. 2014

Ikvienam vēlas ieguldīt savu naudu, lai viņam uz noteiktu laiku, kas reizināta un varētu tos izmantot. Dažreiz arī finansēt ieguldījumus, lai nezaudētu savu vērtību. Bet atrast piemērotu investīcijas, tas nav viegli. Papildus klasiskās prece ir interesants investīciju iespējas nekustamajā īpašumā. Lauksaimniecības zemi var raksturot kā samērā drošu ieguldījumu ar relatīvi augstu vērtējumu. Šādas rezultātā nosacījums ir diezgan detalizēta izpratne par tirgu un daudz laika, kas ir samaksāta, lai iegādātos. Agrāk, kopīpašumu, piemēram, jauno un veco dzīvokļu, tie ir šobrīd samazinās un to cenas krītas pārsātinātību.

Taču, kamēr krājumi pēc krituma vairāk pēdējā laikā ievērojami uzlabot vēl joprojām ir ļoti svārstīgas. Šī iemesla dēļarvien vairāk mazo un lielo investoru koncentrējās uz aramzemes, kura vērtība sāka pieaugt apmēram piecus gadus. Kopš tā laika, tas ir pieaudzis par aptuveni pusi.

Par kopējo zemākas zemes cenas valstī pamatojums irzems noma. Citās valstīs Eiropas Savienības vidējo īres maksu no 5-10000 eiro par hektāru gadā, bet mumscena svārstās 500-2000 eiro gadā. Zemas nomas maksas mūsu ielejā ir divi iemesli. Viens zemākas subsīdijas lauksaimniekiem Eiropas Savienībā, un otrais iemesls ir sadrumstalota starp daudziem maziem zemes īpašniekiem. Pirmais iemesls, tomēr, pazūd ilgtermiņā,otrais ir raksturīga mūsu valstī, un izlemt, kāda zeme būs augstas un ka, gluži pretēji, būs gandrīz nav pārdodamas.

Laikā pagātnē, daudz zemes sadalīt šaurās strēmelēs, kuruģimene bija vairāk dažādās ciematā. Pēc tam, kad komunisti pārņēma varu, šajā jomā ir apvienotas kopā, uzart unoriģināls zeme oficiāli apvienotas lielākās vienībās. Pēc 1989 novembrī, bet īpašuma tiesības atjaunotas, bet robežas pamatiedzīvotāju zemes nav tieši redzamas šajā jomā. To nevar lietot neatkarīgi, un zeme vai nomas. Lauksaimniecības kooperatīvi un privātie lauksaimniekilauka kopīgi ar dažādiem līgumiem, tāpēcīpašnieks nācās pieņemt, ka daži no laukiem ciematā tikko iznomāts bijušo komandu, un jūs nevar darīt neko par to.

Sākotnējie īpašnieki un freeholders bija kopā no paša sākuma, lai cīnītos daudz zemes sadali, bet mūsdienās šāda rajona tipisks piemērs aizliegtas vienošanās mikrolīmenī. Īpašnieki ir viņu tiesības un nomas maksas saglabājas minimāla. Daudzi bijušais komandas pat pastrādāja īpašnieki piecus gadus vai ilgāk iepriekš, vai piespiežot tos parakstīt pirmpirkuma tiesības uz zemes gabaliem, kas zaudē savu vērtību, jo viņi nevar pārdot. Turklātliela daļa īpašnieku ir gados vecāki cilvēki, kas dzīvo ciematā, un tikai pasīvi pieņemt tos apgrūtinošiem līgumiem, atstājot jūs maksājat tikai minimālo nomas maksu. Šie cilvēki, protams, nevēlas strīdēties ar saviem kaimiņiem, paziņām vai radiniekiem. Šajā kartelī, tomēr lauksaimnieki nebūs juridiska vai morālas tiesības. Dotācijas tiks palielināts par vairākiem tūkstošiem par hektāru, un turpinās pieaugt, bet nomas maksas, paliektāds pats.

Un šķiet interesants investīciju iespēju. Jainvestors izdodas atpirkt pietiekami daudz zemes nomniekiem sarunas labvēlīgu nomas un citus līguma noteikumus, tad mēs varam padarīt interesantu peļņu. Pārkāpumi karteļa tiek izmaksāta, tomēr, piedāvāpārkāpējam ir jābūt interesanti, vismaz desmitiem hektāru. Individuālais īpašnieks vairāku hektāru sadrumstalota vairumā gadījumu vienkārši nekas nevar. Var arī spekulēt par tā saukto zemes pārdali, kas nosaka, zemes apmaiņa, bet šādi pielāgojumi ir jāgaida atbalstu no citiem īpašniekiem un no ciemata. Lielākā daļa no tiem ir pazuduši un finanses. Saskaņā ar pašreizējo tempu korekcijas ir pabeigta vairāk nekā simts gadiem.

Protams, pastāv arī risks, ieguldot zemi. Pirmais lielais risks ircena dažādās vietās un dažādu zemes dramatiski atšķiras. Pastāv, bet arī oficiālās cenas, bet var izmantot tikai nodokļu mērķiem, piemēram, nekustamā īpašuma nodošanas nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa. Šīs cenas neievēro oficiālo tirgus vērtību. Cilvēku skaits, kas jau duped ar nekustamo īpašumu, un nopirka pārvērtēts zemi, kas pēc tam negāja pārdot vai pirkuma cenu. Lielākā daļa šo piedāvājumu par nekustamā īpašuma vietām ir pārspīlēta un nereāls. Pārāk lipīgs piedāvājumiem ir sliktas kvalitātes zemes vai slēptiem defektiem.

Vēl viens risks, pērkot zemi ir nepietiekama apjoma zemes iegādi. Tas var notikt sakarā ar izsmeltām fondu ieguldītājs, jo īpašnieki atsakās pārdot savu īpašumu. Pērk, ir sevi tiekas ar pretestības lauksaimnieki brīdina iedzimtajiem pirms zemes nerezidentu pircējiem pārdošanu. Pērkot mazāku daudzumu zemes lauksaimnieku parasti atsakās mainīt līguma noteikumus, jo ir aizdomas, kajaunais īpašnieks nav labi pirms ikvienam, kas varētu iznomāt laukumā. Investīcijas tad var ātri kļūt pārdodamas un ieguldīja naudu uz līnijas nejūtīgu gadus. Šī iemesla dēļ, tas irideāls investīcijas aptuveni piecdesmit hektāru lauksaimniecības zemes, kur neviens investors saņems salīdzinoši pienācīgas sarunu pozīciju.

Tomēr ir vēl viens risks, kas irzema likviditāte zemes jāsalīdzina ar dzīvokļiem. Lielākajās pilsētās noteikti ir diezgan attīstītamājokļu tirgus, kas ir par saprātīgu cenu var pārdot braši, tačuīpašnieks lauka uz pircējiem ir vienkārši jāgaida. Investori parasti pērk zemi tikai noteiktās vietās, laiīpašnieks ir viņa kandidāts burtiski. Ieguldītājiem, kuri plāno, lai samazinātu risku, ir svarīgi, lai būtu uzticams padomdevējs, kurš stingri specializējas zemes ieguldījumiem.

Rietumeiropā situācija ir pavisam atšķirīga no tās, vairumā valstu pasaulē. Rietumeiropā, jo zemes cenas ir ļoti atkarīgas no valsts. Varbūt jūs varat iegādāties skaitītāju Vācijā par 25 € Francijā pēc piecpadsmit, bet Nīderlandē tā cena ir 50 € par vienu metru. Starp attīstītajām valstīm joprojām ir lielas atšķirības pastāvīgi. To izraisa transporta izmaksas, nodokļu un juridiskos aspektus un regulējumu zemes tirgus dažās valstīs. Piemēram, Francijā, lauksaimnieki nevis zemes īpašnieku.