Kā būt finansiāli izglītotam

● 06. 09. 2017

Finanšu prasmes ir spēja koncentrēties uz naudas un cenu jautājumiem, zināšanām par finanšu produktu darbību un spēju pārvaldīt personīgās un ģimenes finanses. Šajā kontekstā bieži tiek minēts, ka dažās valstīs nedarbojas labi. Kas būtu jādara un ko būtu jāzina finanšu zināšanas?

1. Finanšu rezerve

Finansiālās kompetences pamats ir tas, ka tas notiek personīgās vai ģimenes finansēs Nepieciešams noteikt noteiktu rezervi. Cik daudz naudas cilvēkam vajadzētu rezervēt neparedzētiem gadījumiem. Protams, izdevumi ir individuāli un atkarīgi no katra no mums vēlmēm. Par rezervi negaidīti. Izdevumi ir svarīgi, lai nauda būtu likvīda, lai persona to varētu nekavējoties ņemt iznīcināšana.

2. Finanšu līdzekļi

Kur ir nauda? Nav ieteicams atstāt lielu līdzsvaru jūsu pašreizējā kontā. Tas ir produkts, kas galvenokārt paredzēts mājsaimniecību izdevumu un ienākumu apmaksai un vispārējai pārvaldībai, tādēļ ir labi turēt tur atbilstošo summu un pārvietot pārējo uz krājkontu. Tas novērš nevajadzīgus zaudējumus, ja kāds, piemēram, būtu ļaunprātīgi izmantojis jūsu kredītkarti. Pat finansiāli izglītots cilvēks nevar iztikt bez tā.

3. Aizdevums

Piedāvājums par izdevīgiem aizdevumiem ir no mums no visām pusēm. Parasti bieži ir viegli iegūt parādu, ka cilvēki pietrūkst veselā saprāta. Jāņem vērā, vai ir ļoti svarīgi aizņemties. Vai jums tūlīt ir nepieciešama šī lieta un obligāti? Vai aizdevuma piedāvājums patiešām ir godīgs un pārredzams? Cilvēkiem būtu jāuzmanās, kam viņi aizņem.

4. Kredītkarte vai overdrafts

Kredītkartes un overdraft aizdevumi darbojas līdzīgi. Tie ir gudrs veids, kā noguldīt savu finanšu rezervi, ja jums nav jūsu ietaupījumu. Kredītkartes parasti piedāvā bezprocentu periodu, lai jūs varētu saņemt 50 vai vairāk brīvu dienu. Jūs bieži viņiem piesaista bonusu programmu, kurā jūs saņemsiet atlīdzību par pirkumiem savā kartē. Tātad, ja jums ir pārskats, ko var veikt jūsu kredītkarte un ko no jums veic, jūs varat nopelnīt naudu par to. Cilvēkiem ir jāapzinās, ka kredītkartes nauda nav viņu nauda, un katrs pirkums faktiski aizņemas.

Neatkarīga piekļuve kredītkartes vai overdrafta atmaksai bieži nonāks valstī, kur Regulāri ir mīnus un nonāk problēmas saistībā ar atmaksu un sankcijām par atgādinājumiem.

5. Scammers

Tas nav tikai finanšu jomā. Pat citās nozarēs ir pārdevēji, kuru galvenā problēma nav klients. Tipisks piemērs varētu būt enerģijas piegādātāju piegāde no durvīm līdz durvīm. Labākā aizsardzība pret Pārdošana no durvīm līdz durvīm nenozīmē, ka pārdevējam ir jāpārsniedz slieksnis. Pēdējais, bet ne mazāk, neko neparaksta uzreiz un ļaujiet savam laikam domāt.