Kā obligācijām

● 11. 12. 2014

No vērtspapīru tēma ir ne tikai interesants, un tikai investoriem, bet arvien vairāk ir arī obligācijas interesē parastiem cilvēkiem. Obligācijas ir viens no visizplatītākajiem un, iespējams, visvairāk pieejamu vērtspapīriem. Gada sākumā, protams, laba un droša izvēle.

Pamatinformācija un zināšanas ar parādiem

Tikainosaukums daudz obligācijas. Tas izsaka saistību, pienākumu. Proti, tas irpienākums persona, kura tos obligāciju kreditoram, ti, tas, kurš nopirka to. Čehijas bond ir pazīstams kā obligācijas. Šis parāds drošība ir atšķirīga, jo tas paredz, ka tiesības uz maksājuma summu, no vienas puses, bet arī ienākumus procentu veidā. Protams, ir vairākas citas īpašības.

Obligācijas un to sadalījumu

Obligācijas var klasificēt dažādos veidos, vienmēr pamatojoties uz to īpašībām. Visbiežāk satiekam par dalot obligācijas saskaņā ar to termiņu, un saskaņā ar emitenta riska un procentu likmes metodi.

Saskaņā ar obligācijām ar dzēšanas termiņu atšķirt īstermiņa nogatavināšanas viena gada laikā, vidēji ar dzēšanas termiņu desmit gados, vairāk nekā desmit gadus, tad runāt par ilgtermiņa obligācijām. Svarīgs aspekts ir arīemitents obligācijas unplaukšana sadalīšanu. Šeit mēs runājam par valsts obligācijām, pašvaldību, uzņēmumu, banku un parādzīmēm.

Bonds visiem

Tikai daži no mums, iespējams, uzsāk tiešu obligāciju tirdzniecībā. Pieejamība būtu ierobežota ar nepieciešamību vajadzīga licence, bieži augstas minimālās summas kapitāla padara vēl mazāk pieejami. Tomēr mums ir jāpievērš uzmanība, galvenokārt tāpēc, ka tas ir obligācijas parādās dažādos fondos, uz kuriem savus līdzekļus, jūs varētu vēlēties, lai ievietotu. Tādēļ ir lietderīgāk nekā jebkas par drošību zināt.

Obligācijas un riski

Bīstamība obligāciju ir salīdzinoši zema. Jo īpaši attiecībā uz valsts emitētas obligācijas tradicionāli tikuši apstrādāti šādiem ieguldījumiem kā noteiktību. Pēdējie gadi ir parādījuši, ka nevalstskreditors nav simtprocentīgi noteiktība, salīdzinoši zems risks vēl ir.

Arī šeit, joprojām ir risks, papildus nespēju emitenta atmaksāt. Tas ir nepieciešams, lai inflācijas risku gadījumā ārvalstu valūtas parādu riska vai samazināšanās procentu likmēm. Tagad, tomēr, ņemot vērā vispārējo zema riska kā obligācijas, jo īpaši tos, valsts, pārstāvētas portfeļu konservatīviem investoriem. Kāaugstas procentu likmes ir un kā tā tiek izmaksāta, atkarībā no katra konkrētā obligāciju. Parasti, zema riska obligācijām parasti arī kopā ar zemāku rentabilitāti.