Kā veikt internetbanku

● 06. 09. 2017

Ir pagājuši tie laiki, kad jums bija jānokārto banku rinda par katru jūsu naudas plūsmu Vai arī izņemt skaidru naudu bankomātam. Mūsdienās jūs varat veikt lielāko daļu uzdevumu mājās, pateicoties internetbankai. Diemžēl internets ir vieta, kur uzbrukt. Vairāk un tā saucamie hakeriem, kuri sliktas drošības gadījumā kontā iegrāmatoties minūtē. Uzziniet, kā pārvaldīt savu naudu no mājām, vienlaikus pārliecinoties, ka tie ir droši pret noziedzīgiem nodarījumiem.

Daži jēdzieni par interneta banku

Pirms mēs nokļūstam jautājumā, mēs noskaidrosim dažus jēdzienus. 3D Secure - Šis termins tiks izpildīts saistībā ar karšu maksājumiem internetā. Ar šo veidu Jums ir jāapstiprina katrs izejošais maksājums ar paroli, kas nāk ar jūsu īsziņu. Uz mobilo tālruni.

CVV / CVC - tas ir trīsciparu drošības kods, kas norādīts maksājumu karšu aizmugurē. Interneta maksājumu gadījumā tas aizstāj PIN kodu.

Chip card - šis termins attiecas uz kredītkarti ar iebūvēto atmiņu un mikroprocesoru. Tas padara skaidrās naudas transakciju elektronisko parakstīšanu daudz drošāku.

Ļaunprātīga programmatūra - vispārējs nosaukums datorvīrusiem, tārpiem, Trojas zirgiem, ļaunprātīgām programmām

Pikšķerēšana - tas ir krāpniecisks akts, lai personu izkļūtu no tā, kā personisko kartiņu iemesls (kartes numurs, konta piekļuves paroles, ...)

Trojan Horse - īpaši bīstams vīrusa veids, kuru jūs, bez jūsu zināšanām instalējat, programma, kas savāc personīgo informāciju un nosūta to hakeriem.

Maksājumi pa internetu

Bankas aktīvi aizsargā savus klientus tiešsaistes maksājumos. Jūs visbiežāk sastopas drošība ar 3D Secure (skatīt iepriekš). Lai jūsu finanses būtu patiesi drošas, bet jums ir jāmēģina. Vienkārši ievērojiet vienu pamatnoteikumu - visiem interneta banku un maksājumu karšu piekļuves vārdiem un parolēm būtu jāzina tikai jums.

Nekad nedodiet šo informāciju nevienam, pat jūsu ģimenes locekļiem. Turklāt, kad jūs iestatāt Parole, mēģiniet iekļaut gan ciparus, gan lielos burtus. Vieglāk ir atcerēties sarežģītāku paroli, kas nav jēgas, nevis iestatīt "123Abc" paroli, un pēc tam jautājums: kāds nojauca jūsu kontu. Neskatoties uz šo ieteikumu, Password1 joprojām ir visplašāk lietotais parole pasaulē (tulkotā parole1). Tas satur visu veidu rakstzīmes, taču to ir viegli atklāt.

Pikšķerēšana

Kā jau minēts iepriekš, pikšķerēšanas mērķis ir pēc iespējas vairāk no neuzticamajiem cilvēkiem iegūt pēc iespējas vairāk datu par saviem norēķinu kartēm vai tiešsaistes banku. Pikšķerēšana nav drauds pēdējam gadījumam, tā pastāv kamēr pati ir kredītkarte.

SPAM

Visbiežāk izmantotais krāpšanās veids ir jūsu e-pasts. Viņi jums nosūtīs nekaitīgu e-pasta ziņojumu, kurā ir norāde uz krāpniecisku lapu, kurā ir jāievada jūsu vārds, kartes numurs, kartes derīguma termiņš un CVV / CVC kods. Īsāk sakot, viss, kas jums nepieciešams tiešsaistes kartes maksājumiem.

Trojas zirgs

Hakeru iecienītākais rīks ir nosūtīt e-pastu, kurā ir saite uz bombastic lapu, kuru jums vienkārši ir nepieciešams redzēt. Bet, noklikšķinot uz tā, jūs neapzināti ielieciet savā datorā Trojas zirgu vai citu ļaunprātīgu programmatūru. Nezinot to, tas pakāpeniski dominēs jūsu datorā un noņems no tā visu sensitīvo informāciju. Piemēram, tā var ierakstīt rakstzīmes, ko rakstāt tastatūrā.

Kā pikšķerēšana?

Hackers kļūst viltīgāki, tāpēc aizvien grūtāk efektīvi aizstāvēt savu praksi. Krāpnieciski tīmekļa vietnes izskatās ticamākas, un vīrusi darbojas pat slepeni. Tāpēc ir nepieciešams aizsargāt savu datoru un konfidenciālus datus ar kvalitatīvi atjauninātu antivīrusu. Lai gan lielākajā daļā no šīm programmām tā nepārtraukti tiek aizsargāta pret datoru, nav nepieciešams ļaut dažreiz rūpīgi pārbaudīt jebkādu ļaundabīgo programmu parādīšanos.

Neatveriet aizdomīgus nevēlamus e-pastus un nosūtiet tos tieši uz atkritni. Internets tika izveidots, lai cilvēki darbotos un ietaupītu laiku un nervus. Tas attiecas arī uz interneta banku. Ja tev nebūsi pietiekami uzmanīgi, tavā kontā nav kronu. Un ko mēs domājam ar šo piesardzību? Kad jūsu internetbankā ir dīvaina gramatika, vietne, iespējams, tika uzbruka un jums nevajadzētu rakstīt sensitīvus datus. Jums vajadzētu brīdināt pat tad, ja esat pieteicies Internetbankā, nav redzams zaļā josla vai apstiprinājuma ikonu vietņu adreses rindā.

Tas pats attiecas uz lapām, kurām jums (jūsu kartes numurs) jums būs vajadzīgi sensitīvie dati par neizskaidrojamiem iemesliem, ieskaitot termiņa izbeigšanos un CVV / CVC vai tālruņa numuru, ja tas nav apzināti iegādājies. Bieži vien notiek arī tas, ka jūs saņemsit autorizācijas SMS, pat ja jums nav maksājuma Nejautāja Pēc tam scammers nosūtīs jums īsziņu, lai atvainoties, bet jums uz jūsu mobilā telefona viņi saņēma atļauju SMS, un, ja jūs būtu tik cienīgs, viņi viņiem nosūtīja autorizācijas SMS. Kā sevi aizstāvēt?

Jūsu datoram vajadzētu būt instalētām programmām, kas to aizsargā pret antivīrusu uzbrukumu programmu, ugunsmūri (vai drošības vārteju), atjauninātu operētājsistēmu. Tas ir hakeriem. Šo programmu sagriešana ir izaicinājums, un tādēļ vien nepietiek. Par laimi šodien Antivīrusu programmas pastāvīgi atjaunina savu datubāzi, un, tiklīdz tās saņem informāciju par jaunā vīrusa parādīšanos, tās var pasargāt jūs no tā. Ja jūs domājat, ka jums ir instalēta antivīruss, un nekas nav iespējams. Nav bīstamu, jums jāzina, ka tas nav īsti taisnība. Jums vajadzētu būt savam drošības aprīkojumam Pievienot vienreizējus pretvīrusus, īpašas Trojan meklētājprogrammas utt. Ko darīt, ja jūsu internets ir inficēts ar banku?

Tiklīdz jums ir aizdomas, ka jūsu tiešsaistes bankas vai karšu maksājumu vārteja izskatās nepāra, nekavējoties sazinieties ar savu banku. Darbinieki ir apmācīti šajos gadījumos un nekavējoties pārbauda situāciju. Dažreiz viņi gribēs nosūtīt jums tā saukto aizdomīgā ekrāna izdruku. Vienkārši rīkojieties, nospiežot tastatūras prtsc taustiņu. Pēc tam ielīmējiet kopēto ekrānu, piemēram, Paint Sūtīt attēlu.

Un kas tad, ja viss dators ir inficēts?

Ja jūs domājat, ka jūsu dators ir ļaunprātīgs, jums vajadzētu sākt to nekavējoties ievērot drošības noteikumus:

1) Nepievienojiet savu interneta banku! Tādējādi Trojas zirgs varētu piekļūt informācijai savā kontā.

2) Leslēdziet antivīrusu un palaidiet dziļu skenēšanu, kas skenēs visus jūsu datorā esošos datus.

3) Ja jūsu dators rīkojas nestandarta veidā, atvienojiet to no interneta, nepievienojiet tālruni, zibspuldzi vai neko citu. Pēc tam sazinieties ar specializētu datoru pakalpojumu.