Kādas ir nodokļu veidi

● 08. 06. 2014

Nodoklis irvārds, kas nepatīk, varbūt neviens. Papildus nodokļu iekasētājiem. Visiem parastajiem pilsoņiem veido obligātu nodokļi summu, jums ir jāmaksā par kāda īpaša iemesla dēļ. Tie ir noteikti ar likumu un ir klasificēti divās grupās, atkarībā no tā, cik jūs maksājat.

Nodokļi ir raksturīgs ar to, ka tā irmaksājumu piespiedu, izpildāms un obligāti ar likumu. Samaksātos nodokļus nevar apgalvot atpakaļ, tāpēc tas ir neatmaksājams maksājumi un nav nozīmes, jofaktiskā nodokļu maksātājs vien var noteikt, kurnauda no nodokļa noteikts.

Kāpēc maksāt nodokļus

Vienkāršs - valsts darbības. No nodokļiem, lai finansētu valsts īpašumu, sabiedriskās ēkas, attiecas arī uz valsts pārvaldes, piemēram, parasto birojiem, ārstiem un citiem veselības aprūpes darbiniekiem, kā visiem darba ņēmējiem glābšanas dienestu - ugunsdzēsēju, policijas un ātrās palīdzības pakalpojumu. Nodoklis ir diemžēl taisnība, politiķi, kuriem ir pilnvaras, šo summu var kaut kā ietekmēt. Atalgojums irarmija untiesu. Nodoklis, ti,kopējo valsts budžeta nauda nāk un naudu par vecuma un invaliditātes pensijas, bezdarbnieku pabalstus un citu sociālo palīdzību, un, protams, nedrīkstam aizmirst mūsu mazākais, kas ir nodokļu pārvalda skolas, bērnudārzi un skolotāju algas un citi darbiniekiem.

Ienākuma nodoklis

Tieši šie nodokļi, ka mēs maksājam katru mēnesi, ko mēs redzam uz algu, un tad to, kas mums ir katru gadu ziņot nodokļu birojā. Mēs uzlikt nodokļus algas ik gadu nodokļu deklarāciju arī parādīt savus ienākumus un pēc tam maksāt nodokļus (atkal). To var veikt tikai fiziskas (parastās pieaugušajiem) vai juridiska persona, uzņēmums, sabiedrība, tādēļ šie nodokļi tiek maksāti tikai un vienīgi uz tiem.

Jums ir vairāk sazarots nekā ienākuma nodoklis, tāpēc, aprakstīt katru.

Īpašuma nodoklis

Ienākuma nodoklis par īpašumu tiek sauktas īpašuma nodoklis un zemes nodoklis. Katrā mājā vai citas ēkas,zemes gabals, vai vienmēr ir bijis tās īpašnieks. Ja tas nenotiek, ko katru gadu izmaksā (vienu vai divas reizes gadā),valsts vai pašvaldība, saskaņā ar kuruobjekts pieder. Īpašuma nodokli maksā nodokļu biroja administratīvās teritorijas, tad punktu summa konkrētajā pašvaldībā.

Mantojuma nodokli, dāvinājuma nodokli un nekustamā īpašuma nodošanu

Jo tas ir noteikts ar likumu kopā, saka visur kopā, lai gan attiecībā uz trim konkrētām sastāvdaļām, un sakarā ar šo pazīmi parasti sauc par trīskāršu nodokli. Tas var likties mazliet absurdi šo nodokli, bet diemžēllikumdevējam, un tāpēc nav pārsūdzams viņai. Vismaz ne līdz tam brīdim, kamēr likumi mainās.

Kad pieteikties

Piemēro tūlīt dienā, ko tiesību akti un ka ik aktualitātes, ti, pēc uzlādes spēku - izbeigšana mantojuma, noslēdzot nolīgumus par nodošanu īpašuma nodošanu. Tajā brīdī, ņemot vērā daļēju nodokļu deklarācijas, untermiņš to iesniegšanai parasti trīs mēnešu laikā pēc kalendārā mēneša, kadīpašums tiek reģistrēti vai ierakstīti grozījumu zemesgrāmatā, atzītās summas.

Cik liels irnekustamā īpašuma nodoklis

Nodokļa summa, kas šajā gadījumā, ir noteikts ar nodokļu maksātāju veida. Šajā gadījumāvalsts atzīst trīs grupas nodokļu maksātāju un attiecīgi nosaka nodokļa summu. Pirmā grupa ir tie, tiešās līnijas radiniekiem, ti, vecāki, bērni, vecvecāki un laulātajiem. Otrajā grupā, tad nodrošinājuma radniecības līnijas atkal brāļi un māsas, tantes, onkuļi, nieces, brālēnus, brāļa un brālēni un abas no šīm grupām izmantotpārdošanas, dāvinājuma un mantojuma nodoklis ir nulle, betdaļēju nodokļa deklarācijas ir jāiesniedz arī tā. Trešā grupa sastāv no visiem citiem, kas ir visām fiziskām un juridiskām personām, ja tāda nav summa, nekustamā īpašuma nodokļa precīzi noteikt.

Ceļa nodoklis

Šis nodoklis ir domāts visiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem, kas ir paredzēti darījumiem, jaīpašnieks ir vai nufiziska vaijuridiska persona, un šis transportlīdzeklis ir īpaši paredzētas uzņēmējdarbības, neatkarīgi no tā, kas ir tās īpašnieks. Īpašnieks,transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums maksāt par transportlīdzekļa ceļa nodokli.

Ceļu nodokļa likmi

To darot,nodokļa likme tiek noteikta satura transportlīdzekļa dzinēju, arī dzinēja darba tilpumu tikai uz vieglajiem automobiļiem, kravas u tiks uzskatītastransporta līdzekļa svars un asīm. Attiecībā uz šī nodokļa pastāv atlaidi, kas irsumma, ko no transportlīdzekļa vecuma. Pirmajos trīs gados līdz četrdesmit astoņi procenti nākamo trīs gadu laikā pēc četrdesmit procentiem, atkal nākamo trīs gadu divdesmit pieci procentu atlaidi. Turpretī, veciem automobiļiem, kas pirmo reizi tika vēl reģistrētiem laikā bijušā režīma, un neilgi pēc tam, līdzpēdējā 1989 decembrī spēkā ceļu nodoklis, plus divdesmit pieci procenti.

Netiešie nodokļi

Šie ir nodokļi, ko mēs maksāt, bet gan par to, kā daži no mums zina. Mēs maksājam ir tikai automātiski, un jums ir jāmaksā viņiem jebkurā laikā jūs apmeklējat nopirkt šokolādi. Pat šis saldais tabula ir vice nodokli. Un pat pieņemot, ka preces ir darbībā. Un, lai gan lielākā daļa nav realizēt to vērtību, maksāt katru dienu vai ļoti bieži - veikalā, lai veiktu apkopi visur, kur daži darījumi, kas notiek.

Universal nodoklis - pievienotās vērtības nodoklis

Vaislaveno " PVN " -saīsinājums no pievienotās vērtības nodokļa. Šis ir viens no svarīgākajiem ieņēmumu valsts budžetā un vienmēr samaksāts par preču pirkumiem un pakalpojumiem. Tā vērtība ir noteikta divdesmit vienu procentu pamatlikmes un pazeminātās likmes. Tas irļoti strīdīgs nodokli, jo tas ir bieži runā un diskusijas, un diezgan biežilikmju kāpumu. Tikai tāpēc, ka tas attiecas uz virkni preču un pakalpojumu sauc par universālu nodokli.

Uzņēmēji, tirgotāji var nodot šo tā saukto nodoklis par izmaksām, un to atskaitīt no nodokļiem.

Selektīvs nodoklis - akcīzes nodoklis

Šis nodokļu raksturīgs, ka tas ir paredzēts, lai noteiktu precei, un vieta ir tāpēc, ka no vienas puses samazinātu daudzumu pārdoto iekrauj selektīvas akcīzes nodokļa, kā arī, lai radītu naudas rezerves summu, lai apkarotu ietekmi rīcība no šiem produktiem. Akcīzes nodoklis cigaretēm, tabakas un citi produkti, kā arī alkoholu un degvielu.

Nodokļu maksātāji, uzņēmēji - mazumtirgotāji un ražotāji šo produktu, un nodokļu maksātājiem, irpreču pircējs. Par ideju par nodokļa summu, par paciņu cigarešu vismaz € 42, benzīna un dīzeļdegvielas tas ir apmēram 11 € litrā.

Dabas resursu nodoklis

Šis nodoklis neattiecas uz mehānisko transportlīdzekļu un vienmēr maksā par reģistrāciju vai transportlīdzekļa pārreģistrāciju. Dabas resursu nodoklis mūsu valstī tikai 2009.gadā, un to attiecina uz katru jauno īpašnieku mehāniskā transportlīdzekļa, janodoklis tiek samaksāts iepriekš. Izņēmumi ir invalīdi karšu īpašniekiem. Maksas apmērs, ka šis nodoklis ir precīzi noteikta, pamatojoties uz emisiju izplūdes gāzēs saskaņā ar tiesību aktiem Eiropas Kopienu. Automašīnas, kas atbilst EURO 0, derīgs desmit tūkstošus eiro 1 ir viss € 5000, EURO 2 ir trīs tūkstoši augstākas vērtības, ti, EURO 3, 4 un 5 ir atbrīvoti no šīs maksas.