Kas ir inflācija

● 14. 06. 2014

Inflācijas jēdziens ir diezgan bieži, bet maz var pareizi definēt. Inflācija var saprast kā atkārtotu cenu pieaugums ekonomikā. Atsevišķu preču cenas, protams, laika gaitā pieaug, tāpēc mēs varam teikt, kacenu līmenis ceļas. Tā kācenu līmenis tiek saukts vienkāršividējā cena precēm.

Skaitīšanas inflāciju

Inflāciju arī jāmēra. Diezgan bieži, it īpaši attiecībā uz inflācijas mērīšanu ar patēriņa cenu indeksu, ražotāju cenu indeksa un nacionālā kopprodukta deflatoru izmanto. Faktisko patēriņa cenu indeksu mēra izmaksas tā saukto patēriņa groza preču un pakalpojumu. Katram postenim tiek piešķirts noteiktu svaru, kas atbilst tam, cik svarīgi ir mājsaimniecību izdevumu budžetu. Ražotāju cenu indekss ir balstīts uz cenām atsevišķām precēm. Iekļauti ir par pārtikas cenām, ražošanas un ieguves. Fiksētās svaru balstās galvenokārt tikai uz preču un piegādēm par neto pārdošanas. Deflators no nacionālā kopprodukta tiek mērīta kā attiecība starp nominālo un reālo iekšzemes kopprodukta. Šis indekss veids, kas izmanto mainīgo svaru un, pamatojoties uz to, lai palielinātu valsts produktu kontus un pensijas. Inflācija ir valsts statistikas birojs aprēķina kā vidējo svērto no kopējiem 775 pozīcijas. Svars šajā gadījumā irnozīme posteņu kopējā mājsaimniecību patēriņa. Atsevišķas vienības tiek sauktas par patēriņa grozā.

Net inflācija unpakāpe inflācijas

Visi, protams, zina, ka dažas preces un pakalpojumi ir pakļauti valsts regulējumu. Valsts diktē tieši 117 objektus patēriņa groza cenu un noskatījos to. Regulējamās cenas ir elektrība, pastmarkas, taksometru pakalpojumiem, ceļu zīmes, gāzi vai pasta pasūtījumus. Neto inflācija mēra izmaiņas cenās, kas nav regulēta tikai grozā. Inflācija pamata koncepciju var piemērot bāzes periodu ar to pašu mēnesi iepriekšējā gadā, vai par iepriekšējo mēnesi.

Un kādi ir dažādas pakāpes inflāciju? Inflācija var būt vieglas, kas tiek dēvēta par viencipara gada inflāciju. Vieglas inflācija nerada nopietnas problēmas ekonomikā, un tiek uzskatīts par pieņemamu. Vēl viens inflācijas veids ir strauji augošās inflācijas, vai divas līdz trīs ciparu gada pieauguma inflācija, kas jau rada nopietnas ekonomiskas problēmas. Sliktākajā gadījumā ir hiperinflācija, kas noved pie sabrukuma visas finanšu sistēmas pilnībā.

Inflācijas sekas

Inflācija ir samērā negatīvi ietekmē algas, jo viņu pirktspēja samazinās, tajā brīdī. Inflācija neietekmē īpašnieki materiāliem labumiem, kā aktīvu cenas pieaug identiski kā inflāciju. Un tāpēc, ka inflāciju ietekmē lielākā trūcīgajiem iedzīvotāju grupām valsts. Pēc tam, kadinflācija ir augstāka nekānominālā procentu likme sāk samazināties vērtību noguldījumiem un aizdevumiem. Tajā brīdī, līdz ar to aizdevēji zaudēt un aizņēmējiem iegūt priekšrocības. Inflācija principā noved pie pārdales bagātības. Sakarā ar inflāciju un samazinās pirktspēju pagājušajā aizņēmuma summu. Tas bieži vien var kompensēt kreditoriem procentu summu, kas ir jāatmaksā izcilu personu.

Augstās inflācijas rezultātā samazinās pieprasījums, kas arī izraisa vispārēju samazinājumu pārdošanas un tādējādireālu produktu. Augsta inflācija vienkārši noved pie neveiksmes tirgus darbību, jo cenas strauji mainās pārstāj būtuzticams pasākums vērtības preces un pakalpojumus. Inflācija var raksturot arī kā galveno rādītāju monetārās politikas centrālo banku valstīm. Viņi nesen pārcēlās uz politiku inflācijas mērķa, kas saistīta ar vidēja termiņa prognozes par inflācijas veidošanos un tās salīdzinājumu ar noteikto mērķi, kurcentrālā banka vēlējās saglabāt inflāciju.