Kas ir inflācija, un kāpēc mums vajadzētu uztraukties par viņu

● 09. 06. 2014

Vienu vārdu termins " inflācija " kādreiz dzirdējis ikviens no mums, pilnu dzīves pasaules, uz ekonomiku un finansēm, bet ir jāzinanedaudz vairāk nekā vienkāršu paskaidrojumu par " valūtas devalvācijas " vai kaut kas tamlīdzīgs. Ļaujiet mums tādēļ - lai ganvispārējais līmenis - celt jautājumu par inflācijasnedaudz vairāk. Turpmāk jums nebūs plecu paraustīšana bezpalīdzīgi, ja jums ir par šo tēmu kāds jautā.

Kas ir inflācija

Inflācija irpasaules cenu līmeni tirgū un tirgus pakalpojumu pieaugums saistībā ar ekonomikas par novēroto laika periodā. Cenu līmenis irvidējā cena precēm. Vienkārši runājot inflācija var skaidrot kā samazināt naudas pirktspēju.

Bez inflāciju, bet tas ir nepieciešams, lai iepazītos ar terminu " inflācija ", kas pats par sevi nosaka izmaiņas cenu līmeni uz noteiktu laika periodu. Inflācija var viegli izteikt ar saistībā ar cenu indeksu beigās sākumam noteiktā laika periodā. Attiecībā uz šiem mērījumiem,visbiežāk izmanto trīs veidu faktoriem. Pirmais faktors patēriņa cenu indeksu,otrais irindekss, ražotāju cenu un, visbeidzot,trešais irtā dēvētā NKP deflators (deflators nacionālā kopprodukta). Šie trīs jēdzieni var izskaidrot gandrīz nekavējoties.

Patēriņa cenu indekss

Patēriņa cenu indeksu var atrast arī zem PCI. Tā ir balstīta uz angļu terminu patēriņa cenu indeksu. Problēma ir izteikt un novērtēt izmaksas tirgus groziem dažādiem produktiem un pakalpojumiem. Jebkurš šāds indivīds postenis ir piešķirts fiksētu, nemainīgu svaru, kas atbilst tās nozīmi vidējā mājsaimniecības budžetu.

Ražotāju cenu indekss

Ražotāju cenu indekss tiek atzīmēta kā PPI. Akronīms atkal nāk no angļu valodas un nozīmē, ražotāju cenu indekss. Masas indekss ir balstīts uz cenām atsevišķu preču, piemēram, pārtikas produktu ražošanā un ieguvē. Lūk, svari ir noteikti, ti, nostiprināti, un to pastāvēšana ir balstīta uz tīru piegādi vai pārdošanu šīm precēm.

Un visbeidzot mēs NKP deflatoru attiecību nominālā IKP reālā IKP. Atšķirībā no diviem iepriekšējiem elementiem vērts NKP deflatoru fiksēto svaru, kas ir mainīga. Aprēķini izriet no kontiem valsts produktu un nacionālo ienākumu.

Izmaksu regulēto preces

Regulē priekšmetus domāt objektu, par kurupati valsts cenu kontrole vai monitoriem, un nosakot cenu šādu produktu. Posteņu starpā ievērojot noteiktas cenas ietver elektrību, gāzi, pastmarkas, pasta pasūtījumu, ceļu zīmes, taksometru pakalpojumus un tā tālāk. Jāatskaita no inflācijas mērķis tādējādi ir gaidāma tikai no līmeņa valsts neregulētu cenu.

Inflācija, kā jau minēts iepriekš, ir aprēķināts attiecībā uz iepriekš noteiktu laika periodu. Šāds laika vienība var būt, piemēram, saistoties ar iepriekšējo mēnesi. Alternatīvi, obligāciju cenas attiecīgajā mēnesī, tieši pirms gada. Iespējams,visbiežāk izvēles periods ir viens gads, tad. Mūsu valstī, mēs sākam no secinājuma, ka2000.gadā ir vienāda ar simts procentiem.

Inflācijas līmenis

Inflācija var iedalīt pēc tā līmeni trijos posmos. Pirmais un vismaz loģiski izšķirīgs solis ir " mērena inflācija ". Inflācija raksturo mērens viencipara gada inflāciju. Tas nav par inflāciju, kas varētu apdraudēt valsts ekonomiku. Tā būtībāregulāra unneapturams parādība, kas tiek uzskatīts par pieņemamu. Otrais posms, kas ir ekonomisko darbību, valsts tieši apgrūtina, tā saukto " bēguļojošs inflāciju. " Inflācija norāda uz sava veida bēguļojošs inflāciju, kas nozīmē divu līdz trīs ciparu ikgadējo pieaugumu inflācijas līmeni. Trešajā posmā, kas neizbēgami noved pie ekonomikas sadalīšanās valstij ir " hiperinflācija ". Hiperinflācija irstāvoklis ekonomikā, kad inflācijas temps palielinās par vairāk nekā trīs ciparu skaitli.

Saglabāšana zemu un stabilu inflāciju parasti atbild par monetārās iestādes valsts. Gadījumā, ja mūsu valstī, šis uzdevums ietilpst atbild Valsts banku. Vispārīgi runājot,monetārā iestāde atsaucas uz centrālo banku iestādei katrā valstī, kas var kontrolēt inflācijas līmeni, kontrolējot lielumu naudas piedāvājuma, procentu likmes apmēru, ko, kas darbojas jomā, brīvajā tirgū vai noteikt minimālos banku rezerves.

Inflācija ir tieši attiecas uz mums - katru citas valsts pilsonis, kā arī Eiropā vai jebkur citur pasaulē. Ir svarīgi, lai aprēķinātu iepriekš, ar devalvāciju naudas izsīkt, un ka dažreiz tas ir labāk ieguldīt, pirms tie zaudē vērtību. Lūdzu, nelietojiet šo rakstu kā aicinājumu uz tūlītēju ieguldījumu, saglabāt to tikai kā brīdinājumu, ka inflācija ir visuresoša, ikdienas un joprojām iraktīvs process, kas pēc savas būtības tirgū nevar tikt pārtraukta.

Inflācija varētu arī risināt, bet pamata izpratni par šo jautājumu vajadzētu darīt minēto rakstu. Ja Jums ir interese par tēmu inflāciju, jums ir daudz tabulas ekonomikas un zinātniskās literatūras, kas ļauj jums izpētīt šo ekonomisko parādību dziļāk. Tu, kas tikko tikai pamata zināšanas par jēdzieniem inflāciju, paldies par jūsu laiku, un es ceru, ka jūs atņemt dažas raksta, ka papildu zināšanas.