Kas irbanku sistēma

● 11. 06. 2014

Kad jūs sakāt banku, lai ikviens var iedomāties kaut ko, vai nu konkrēta banka vai finanšu iestāde, kas parasti sniedz dažādus finanšu produktus. Mēs to darām, tomēr bankas detalizētāk.

Definīcija bankas

Banka irinstitūcija, kas sniedz finanšu produktus un pakalpojumus. Vāc bezmaksas naudu no klientiem, kas pēc tam dod procentus pieejama citiem klientiem. Tas ļauj kustību naudu ekonomikā.

Vai tā ir kāda banka, ir dažas kopīgas iezīmes. Viņu darbs ietekmē Nacionālā banka emitē (EMIT) kritisko masu naudas, un to galvenais mērķis ir peļņa. Citi tiesību akti Bankas starpniecība ir bezskaidras naudas maksājumi, vērtību glabāšana, akciju tirdzniecība un uzklausīšanai un sadzīves pakalpojumu.

Banku sistēma

Banku sistēma irvisu banku konkrētā valstī summa, bet arī attiecības starp tām. Tirgus ekonomikā irdivpakāpju banku sistēma. Pirmā stadija sastāv no centrālās bankas, un otrais posms veido citu banku.

Funkcijas Bankas

Bankai ir trīs galvenās funkcijas.

- Iemaksa: Kalpo cilvēkiem, lai ietaupītu naudu. Viņi var ietaupīt naudu uz norēķinu kontiem, krājkontiem, termiņnoguldījumi vai atšķirīgi.

- Kredītu Bankas dot cilvēkiem naudu uz procentiem. Aizdevumi ir dažādi. Tās atšķiras ar to mērķi, daudzumu, termiņu, un daudziem citiem parametriem.

- Maksātājaăents:Banka piedāvā saviem klientiem pakalpojumus, kas ir jāmaksā. Tās ir dažādas maksas par konta uzturēšanu un citām darbībām.

Politikas bankām

Bankai ir par tās darbības dažus pamatprincipus, kas ļauj tiem darboties un izdzīvot tirgū. Tie ir.

-Bankas likviditātes princips: Vai tas nozīmē, ka viņiem ir jāstrādā tā, lai saviem klientiem, lai atgrieztos savu noguldīto naudu, kad viņiem to vajag. Tā var gadīties, ka nebūs naudu par tiem. Tāpēc obligāti apdrošināt noguldījumiem. Viņam nav pietiekami daudz likvīdu naudas, jūs varat ņemt kredītu sevi, no centrālās bankas.

-Banku rentabilitātes princips:bankai jābūt peļņu lielākas nekā izmaksas. Tās izmaksas ir jāmaksā procenti, komisijas nauda, darbības izmaksas, materiālu, uc ienākumi ietver procentus, nodevas, komisijas maksas, dividendes.

-Banku paļāvības princips:bankai ir nodrošināt klientus ar pārliecību, ka viņu nauda tiek droši uzglabāta un tām jābūt drošām un finanšu dokumenti. Visiem bankas darbiniekiem ir pienākums ievērot obligāto darba kārtībā un ir nepieciešams saglabāt konfidencialitāti. Tas ir nepieciešams, jo viņi strādā ar jutīgiem personas datiem.

Bankas bilance

Jebkura bilances vai bilance ir savi aktīvi un saistības. Pretējā gadījumā tas nav bankā. Tā aktīvi ir aizdevumi, nauda, noguldījumi bankās un citu kustamo un nekustamo īpašumu.

Tās saistības ir pašu kapitāls, rezerves, pamatkapitāls, nesadalītā peļņa, peļņa par kārtējo gadu, ārvalstu kapitāls, noguldījumi, aizņēmumi no centrālās bankas un citas saistības.

Bankas kodes netraucēti darboties, ir nepieciešams saskaņot termiņu aktīvus ar saistībām. Citādi var gadīties, kabanka nav pietiekami šķidruma.

Banku sadalīšanu

- Universal: Viņiem ir pilnīga bankas licenci un koncentrējot savus finanšu produktus un pakalpojumus visiem klientiem.

- Specialized: Tās ir vērstas uz konkrētu reģionu vai konkrētiem produktiem vai klientu grupām.

Vēl viens bankas sadalīšana

Bankas sīkāk sadalītas.

- Komercbankas: tās ir saimnieciskas vienības, kas veic uzņēmējdarbību, lai gūtu peļņu.

- Krājbanka: sniedz produktus un pakalpojumus iedzīvotājiem.

- Investīciju banka: sniedz produktus un pakalpojumus uzņēmumiem.

- Komercbankas: Tas irprivāts uzņēmums. Tie ir vērsti uz aktīvās, pasīvās un brokeru darbību. Tie irspēcīgs komponents, no banku sistēmas.

- CEB.

- Attīstības banka.

- Hipotēku bankas.